کاربرد گازها

گازهای مورد استفاده در بیمارستان‌ها

حوزه سلامت و پزشکی، کسب‌وکاری است که با جان مردم در ارتباط بوده و نیاز به یک شریک باتجربه و قابل اعتماد برای تحویل گازهای مورد نیاز این حوزه و محصولات مرتبط دارد. چرا که شریک باید اهمیت کیفیت محصول و کارایی بالا را درک کرده و تجربه فعالیت زیادی در این حوزه داشته باشد و از مسائل اورژانسی و کمبود زمان مطلع باشد. به همین دلیل شریک تجاری با این ویژگی‌ها قابل اعتماد بیشتری است.

پارسیا گاز با افتخار اعلام می‌کند، با رعایت بالاترین استانداردهای کیفیت، گازهای درجه پزشکی تولیدی توسط این مجموعه استانداردهای جهانی را رعایت کرده و مجوزهای لازم داخلی و خارجی را به دست آورده است.

Mediclgas-parsiagas-1024x576

گازهای تولیدشده در پارسیاگاز مورد نیاز بخش‌های مختلف از حوزه سلامت هستند، برای مثال:

تنها بخشی از مشتریان پارسیا گاز در بخش سلامت و پزشکی هستند. در ادامه گازهای مورد نیاز بیمارستان‌ها را بررسی می‌کنیم. گازهای پزشکی به روش‌های مختلفی برای مراقبت از بیمار استفاده می‌شوند. به طور کلی گازهای پزشکی، گازهای خاصی هستند که برای کاربردهای مختلف پزشکی به صورت جداگانه از هوا جدا می‌شوند.

گازهای-مورد-استفاده-در-بیمارستان_ها-1024x576

6 گاز رایج در بیمارستان

گازهایی که در تمام بیمارستان‌های داخل و خارج از ایران رایج بوده و برای بیماران بخش‌های مختلف کاربرد دارد، به شرح زیر است.

اکسیژن، اساسی‌ترین گاز برای زندگی است و مهم‌ترین گازی است که در بیمارستان‌ها کاربرد دارد. (بخصوص با شیوع بیماری کرونا و درگیری ریه بیماران) گاز اکسیژن، از نظر پزشکی برای تکمیل اکسیژن بیماران دچار کمبود اکسیژن شده، استفاده می‌شود. این یک گاز پزشکی است که در بخش مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز بوده و برای احیا و درمان استنشاقی بیمار استفاده می‌شود. زمانی که بیماران در تنفس هوا با مشکلاتی مواجه می‌شوند یا زمانی که ریه‌ها اکسیژن را استنشاق نمی‌کنند، بیمارستان‌ها از اکسیژن استفاده می‌کنند.

هوای پزشکی، به منبع تمیزی از هوای فشرده گفته می‌شود که برای توزیع گاز پزشکی استفاده می‌شود. این هوا عاری از آلودگی و ذرات است، روغن یا بو نداشته و درصد خلوص بالایی دارد. زمانی که بیمار در اتاق عمل است، چه در شرایط اورژانسی باشد و چه نباشد، جراح به یک کمپرسور هوای طبی، تکیه می‌کند تا بیمار در حین بیهوشی به راحتی تنفس کند. از هوای پزشکی نه تنها در اتاق‌های عمل بلکه به هر یک از تجهیزات پزشکی هوا محور همچون احیاگر، ابزار جراحی دهان، ابزار ارتوپدی و ونتیلاتور نیرو می‌دهد.

دی اکسید کربن، یکی دیگر از گازهای با کاربرد بالا در بیمارستان‌ها است، زیرا برای جراحی‌های کم تهاجمی (لاپاراسکوپی، آندوسکوپی و آرتروسکوپی) از دی اکسید کربن به عنوان گاز دمیدن (دمیدن در حفره بدن) استفاده می‌شود. برای بزرگ کردن و تثبیت حفره‌های بدن به منظور ایجاد دید بهتر ناحیه جراحی استفاده می‌شود. معمولاً از دی اکسید کربن در جراحی‌های شکم و قفسه سینه نیز استفاده می‌شود در واقع جایی که جراح ممکن است نیاز به حرکت دادن اندام‌های مختلف برای رسیدن به یک ناحیه خاص از بدن داشته باشد.

گاز نیتروژن، گازی بی رنگ، بی بو، غیر سمی و غیر قابل اشتعال است، در دمای اتاق غیر فعال بوده و با فلزات معمولی واکنش شیمیایی نشان نمی‎دهد. گاز نیتروژن می‌تواند به صورت مایع به بیمارستان منتقل شود. برای این کار گاز نیتروژن چند صد درجه زیر صفر برده می‌شود تا نیتروژن مایع تولید شود. اگر در بازه زمانی زیادی با نیتروژن مایع در تماس مستقیم باشید، بافت بدن منجمد می‌شود، بنابراین از نیتروژن مایع نیز به عنوان یک کرایوژن برای انجماد و حفظ خون، بافت و سایر نمونه‌های بیولوژیکی و برای انجماد و تخریب بافت‌های بیمار (سرطان و ضایعات پوستی) نیز استفاده می‌شود.

اکسید نیتروژن که به گاز خنده هم شناخته می‌شود، در ابتدا به عنوان یک مسکن دندان استفاده می‌شد اما امروزه به طور گسترده در طیف گسترده‌ای از روش‌های جراحی برای بیهوشی و بی‌دردی استفاده می‌شود. مکانیسم دقیق اثر اکسید نیتروژن ناشناخته است، اما اثرات آن در مراکز درد مغز و نخاع رخ می‌دهد. گمان می‌رود که آزاد شدن انتقال دهنده‌های عصبی مسیرهای نزولی درد را فعال می‌کند تا از انتقال درد جلوگیری شود. در زایمان، مراقبت‌های آمبولانس، مراقبت‌های دندانی و … اکسید نیتروژن برای تسکین درد با اکسیژن ترکیب می‌شود. البته به دلیل اثرات بیهوشی آن، به طور خاص در جراحی و دندانپزشکی استفاده می‌شود.

گاز هلیوم، در برخی از حیاتی‌ترین عملیات در صنعت پزشکی استفاده می‌شود. این ماده به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی متمایز خود، یعنی چگالی کم، حلالیت کم و هدایت حرارتی بالا، کاربردهای زیادی دارد. گاز هلیوم برای درمان آسم، آمفیزم و سایر مشکلات تنفسی با اکسیژن ترکیب می‌شود. البته از این ترکیب نه برای درمان بیماری‌های زمینه‌ای، اما برای کاهش مقاومت راه‌های هوایی و راحتی بیشتر کار عضلات تنفسی تا زمانی که درمان‌های قطعی عمل کرده و نتیجه دهد، استفاده می‌شود.

تیم پارسیا گاز بر این باور است که ایجاد یک تجربه عالی برای مشتری وظیفه اصلی همگان است. کارکنان فروش سریع و پاسخگو ما تخصص و راهنمایی لازم را برای انتخاب راه‌حل مناسب مشکل شما ارائه می‌دهند.

هر چه زودتر تماس بگیرید، زودتر می‌توانیم کمک کنیم! برای دریافت موجودی یا قیمت محصولات تولیدی در پارسیا گاز، لطفاً همین امروز با ما تماس بگیرید.