مقالات پارسیا گاز

استخراج-اکسیژن-از-خاک-ماه

استخراج اکسیژن از خاک کره‌ی ماه (رگولیت)​

کره‌ی ماه یکی از مکان‌های غیرقابل پذیرش برای انسان است. در این کره همه جا خشک و غبارآلود بوده و هیچ اتمسفری برای نفس کشیدن موجود نیست؛ اما به این معنا نیست که در آنجا اکسیژن وجود ندارد. یکی از منابع در دسترس برای استخراخ این عنصر حیاتی رگولیت است.

ادامه مطلب
نقش-اکسیژن-در-پرورش-ماهی

نقش اکسیژن در پرورش آبزیان ​

پرورش‌دهندگان ماهی و سایر آبزیان باید تغذیه مناسب، پیشگیری از بیماری‌ها و محیطی پایدار و سالم را برای رشد آن‌ها فراهم کنند؛ یکی از مهمترین عوامل در تضمین سلامت ماهی تامین مداوم آب تازه و تمیز با سطح مناسب اکسیژن محلول است.

ادامه مطلب
پاکسازی-نیتروژنی

فرآیند پاکسازی نیتروژنی

در پاکسازی نیتروژنی به طور گسترده‌ای برای حذف ناخالصی‌های گازی و غیرگازی نامطلوب و خطرناک از سیستم‌های تولیدی با استفاده از گاز نیتروژن انجام می‌شود.

ادامه مطلب
دوئر

مخازن کرایوژنیک و دوئرها

امروزه با توجه به نیازهای مختلف در حوزه صنعت، درمان و پژوهش جهت تامین گازهای طبی، صنعتی و آزمایشگاهی، مستلزم ذخیره‌سازی به صورت فشرده در احجام قابل قبول می‌باشیم . از این رو صنعت کرایوژنیـک راهکار مناسبی جهت ارائه این نیاز خواهد بود.

ادامه مطلب
کیفیت-سنجی-هوای-فشرده

کیفیت سنجی هوای فشرده Compressed Air

استفاده از هوای فشرده با کیفیت پایین می‌تواند بسته به جایی که از آن استفاده شده، بر روی عملکرد تأثیرات منفی داشته باشد؛ استفاده از هوای فشرده با کیفیت پایین می‌تواند به نتایج تولید و سلامت کارکنان آسیب زده، سبب بروز خسارت شده و در نهایت هزینه‌ را افزایش دهد.

ادامه مطلب
Calibration-scaled

کالیبراسیون calibration

سرعت برش و کیفیت لبه برش در درجه اول با خلوص جریان اکسیژن تعیین می‌شود. بنابراین، طراحی نازل نقش مهمی در محافظت از جریان اکسیژن از حباب هوا دارد.

ادامه مطلب