کاربرد گازها

صنعت حمل و نقل و کاربرد گازها

پارسیا گاز به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده ها در زمینه تولید گازهای تخصصی صنعتی آماده ی همکاری با شرکت هایی است که به تولید قطعات و تجهیزات با کیفیت بالا در صنعت حمل و نقل می پردازند که بتوانند در عین بهره وری در تولید، در زمینه بازیافت و بازتولید هم امکان فعالیت داشته باشند. و همچنین با بهره گیری از تجارب طولانی در این زمینه با ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از به هدر رفتن آب و آلودگی محیط زیست، موجب کاهش خرابی ها، محدود کردن افت تولید، و آلودگی کمتر می شود.

صنعت-حمل-و-نقل-و-کاربرد-گازها-1024x576

نیتروژن صنعت حمل و نقل

گازی ایده‌آل برای پروسه شکل دادن نهایی لاستیک خودرو، تزریق گازهای خنثی به اتو کلاوها (خنثی سازی محیط اتو کلاوها) و استفاده حرارتی در پروسه تولید قطعات مختلف خودرو است. همچنین از نیتروژن به عنوان گاز کمکی برای برش لیزری استفاده می شود. در برش پلاسما نیز استفاده از گاز نیتروژن باعث بهبود و دقت بالا در برشکاری می شود. نیتروژن در شرینک فیت کردن موتورها، قطعات سیستم انتقال، و همچنین در تولید قطعات الکترونیکی به کار رفته در ساخت، سیستم استریو، ترمز ای- بی- اس( ضد قفل) و سیستم تهویه خودرو، نقشی اساسی دارد.

آرگون در صنعت حمل و نقل

برای جوشکاری قطعاتی مانند: سیستم اگزوز، تعلیق، صندلی ها، محورهای خودرو، و دیگر قطعات استفاده می شود. دلیل استفاده از ارگون در جوشکاری قطعات این است که می تواند محیطی را ایجاد کند که در آن امکان ایجاد جوش مناسب با هر نوع ماده ای وجود دارد. از گاز آرگون همین طور در سیستم ایر بگ ها (کیسه های هوا) هم استفاده می شود.

هیدروژن در صنعت حمل و نقل

به عنوان جزئی از محیط عملیات حرارتی، هیدروژن با اکسیژن واکنش نشان داده و یک روکش براق و شفاف روی قطعات فولادی به وجود می آورد. نیتروژن همچنین، چه به تنهایی و چه با ترکیب با گازهای دیگر، به خاطر اینکه گرما را به خوبی انتقال می دهد، به عنوان یک گاز کوئنچینگ برای عملیات کوئنچینگ تحت فشار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی به عنوان گاز جانبی از آن استفاده می شود، خواه در یک پیل سوختی یا موتور درون سوز، هیدروژن نقشی اساسی در کاهش دادن گازهای آلاینده دارد.

هلیوم در صنعت حمل و نقل

در تست مبدل های حرارتی رادیاتور و مبدل گشتاور به منظور اطمینان از نبود نشتی، استفاده می شود. به عنوان یک گاز خنثی، هلیوم می تواند با آرگون ترکیب شده و به عنوان گاز محافظ در جوشکاری لیزری به کار می رود. از این گاز در تولید ایر بگ ها نیز استفاده می شود. گاز هلیوم در پروسه کوئنچ کردن با گاز با فشار بالا که معمولا با کربریزه کردن با فشار پایین استفاده می شود، دفرمه شدن قطعات ظریف و حساس را به حداقل می رساند.

اکسیژن در صنعت حمل و نقل

در کارگاه‌های ریخته گری، برای روکش کردن قطعات و همین طور برش پلاسما از آن استفاده می شود. همینطور به عنوان گاز کمکی در برش لیزری کاربرد دارد. گاهی نیز به میزان کم به گازهای محافظ اضافه می شود.

استیلن در صنعت حمل و نقل

گاز استیلن به عنوان یک منبع کربنی، برای پروسه کربونیزه کردن (کم فشار) استفاده می شود. با خلوص و حلال بودن انتقالی آن در هر مرحله امکان کربوریزه کردن کنترل شده را فراهم می کند.

گاز اضافی:

عملیات حرارتی:

پارسیا گاز با تولید نیتروژن با قیمت مناسب و بازدهی بالا، در بدست آوردن استانداردهای دقیق و سخت خودروسازی و صنایع حمل و نقل، جهت همکاری اعلام آمادگی می‌نماید.

ساخت قطعات:

پارسیا گاز با ارئه‌ی گازهایی با خلوص آزمایشگاهی در تولید پیشرفته‌ترین و با کیفیت ترین قطعات خودرو اعم از بدنه، موتور، کمربند ایمنی و سیستم ترمز ضد قفل و… در صنایع حمل و نقل همکاری می‌نماید.