کاربرد گازها

صنعت شیشه و کاربرد گازها

تامین قابل اطمینان گازهای صنعتی نقش مهمی در تولید شیشه تخت با کیفیت بالا دارد. رایج ترین آنها هیدروژن و نیتروژن برای حمام قلع و اکسیژن در مورد کوره های اکسی است. در حال حاضر، این گازها عمدتا از طریق الکترولیز یا حمل و نقل جاده ای گازهای فشرده یا مایع تأمین می شوند.

شیشه در مخازن ذوب شیشه تولید می شود. هزینه های بالای انرژی و تشکیل مقادیر زیادی اکسید نیتروژن یک مشکل عمده در تولید است. یکی از دلایل این امر استفاده از هوا برای گرم کردن کوره ذوب است که استفاده از کوره های ذوب شونده با اکسیژن راه حل این مشکل است بنابراین پارسیا گاز با فراهم آوردن این گاز به تولید کنندگان این صنعت کمک می کند که با تولید شیشه با کیفیت مطلوب در بازار به منظور افزایش بهره وری گام بردارند.

صنعت-شیشه-و-گاز-اکسیژن-1024x576

اکسیژن در صنعت شیشه

شیشه گری یک هنر منحصر به فرد است که مهارت ذوب شیشه را با دمیدن لطیف هوا ترکیب می کند و تزئینات استادانه ای را ایجاد می کند. با این حال، برای عملکرد صحیح، شعله ای که شیشه دمنده از آن استفاده می کند باید دمای خاصی داشته باشد. در اینجا گاز اکسیژن وارد می شود. با خلوص بالای گاز اکسیژن که 95٪ O2 PSA ما در ژنراتورهای اکسیژن ارائه می دهد، شیشه کش ها می توانند اطمینان حاصل کنند که مشعل های آنها دمای مناسب برای شاهکار خود دارد.

همانطور که گفته شد، شیشه کش ها برای سوختن مشعل ها و مشعل هایی که برای ذوب شیشه استفاده می کنند، از اکسیژن استفاده می کنند. هوای فشرده معمولی گرمای لازم را تولید نمی کند. اکسیژن تنها منبع سوختی است که اطمینان می دهد شعله به اندازه کافی داغ است تا به طور موثر و استراتژیک شیشه های کوارتز و بوروسیلیکات را ذوب کند. در بیشتر موارد، شیشه دمنده از گاز اکسیژن در محدوده 10-15 psi با خلوص 95 use استفاده می کند.

اکسیژن در صنعت شیشه سازی نقش بسیار مهمی دارد و معمولاً برای افزایش احتراق استفاده می شود، یک گاز صنعتی با قدرت بهبود بهره وری و کاهش انتشار NOx استفاده می شود. به عبارت دیگر از آنجا که یکی از مشکلات این صنعت هزینه های بالای انرژی و تشکیل مقدار زیادی اکسید نیتروژن می باشد استفاده از کوره های ذوب شونده با اکسیژن راه حل این مشکل است. از اکسیژن به جای هوا برای احتراق استفاده می شود. فرایندهای احتراق بهینه می شوند، در حالی که دمای شعله قابل دستیابی با همان مصرف سوخت افزایش می یابد و از طرفی باعث کاهش هزینه های انرژی می شود. از طرف دیگر، کاهش مقدار نیتروژن میزان آلاینده را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. در نتیجه، سرمایه گذاری در سیستم های تصفیه گاز دودکش می توان کاهش داد. علاوه بر این، می توان با افزودن اکسیژن در هنگام ذوب شیشه، کیفیت محصول بالاتری را به دست آورد.

محلول های اکسیژن برای صنعت شیشه

 پارسیا گاز راه حل های تولید اکسیژن در محل را بر اساس فن آوری ارائه می دهد که نیازهای صنعت شیشه را برای تغذیه کوره برآورده می کند. برای نوشیدنی های شیشه ای، پارسیا گاز همچنین راه حل های تولید اکسیژن در محل جمع و جور را ارائه می دهد. با فشار خروجی 3.8 بار، اکسیژن تولید شده امکان دستیابی به شعله لازم برای کار با بوروسیلیکات (پیرکس) و شیشه سودا-آهک را فراهم می آورد و به عملکرد مشعل های مورد استفاده در هنر و شیمی هنرهای شیشه ای کمک می کند.

نیتروژن در صنعت شیشه

نیتروژن یک گاز بی اثر است که برای تولید شیشه شناور ضروری است. پارسیا گاز ژنراتورهای نیتروژن قابل اعتماد را در محل مناسب صنعت شیشه ارائه می دهد.

هیدروژن یک گاز همه کاره برای صنعت شیشه

هیدروژن در تولید شیشه برای کنترل جو برای جلوگیری از واکنش های ناخواسته مانند اکسیداسیون استفاده می شود. همچنین برای بهبود کارایی در برش، پرداخت، عملیات حرارتی و ذوب و نرم شدن استفاده می شود.

بسته به نیازها و چالش های فردی شما در فرآیند ذوب، گازهای صنعتی می توانند به میزان قابل توجهی در موفقیت تجارت شما کمک کنند.

با استفاده از محلول های احتراق اکسیژن (= استفاده از اکسیژن به جای یا علاوه بر هوا) می توانید به مزایای زیر پی ببرید: