کاربرد گازها

صنعت مواد شیمیایی

پارسیا گاز آماده ی همکاری با شرکت های شیمیایی جهت ایجاد روش های جدید برای بهبود عملکرد خود و دستیابی به اهداف زیست محیطی و کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری می باشد که بتواند با ارائه سیستم های تامین قابل اعتماد و کارآمد و همچنین خدمات و برنامه های هدفمند با صنعت آنها در جهت تولید مواد شیمیایی آن ها را همراهی کند.

صنعت-مواد-شیمیایی-و-کاربرد-گازها-1024x576

گاز کربنیک در صنعت مواد شیمیایی

گاز کربنیک به عنوان ماده خام در تولید شیمی آلی و معدنی استفاده می شود. همین طور اغلب این گاز می تواند جایگزین حلال‌ها در پروسه های سنتز شیمیایی و پروسه های جدا سازی شود.

کربن مونو اکساید در صنعت مواد شیمیایی

این گاز یکی از اجزا اساسی و مهم در بازه ی بسیاری از مواد شیمایی صنعتی اصلی (اساسی) مانند؛ متانول، اسید استیک، ایزوسیانات، الکل های اکسو، و تعداد زیادی از مواد شیمایی دیگر است.

هلیوم در صنعت مواد شیمیایی

به خاطر اینکه هلیوم در حرارت‌های بسیار پایین هم به شکل گازی باقی می ماند، از آن در پیدا کردن نشتی ها در پروسه های شیمیایی و همین طور برای سرد کردن تجهیزات آنالیز استفاده می شود.

هیدروژن در صنعت مواد شیمیایی

در بخش شیمیایی، هیدروژن به طور اصلی در بحث تولید گاز آمونیاک و متانول به کار برده می شود. اما همین طور هیدروژن نقشی اساسی در تولید و ساخت بسیاری دیگر از محصولات مانند آنیلین، سیکلوهگزان، و رنج وسیعی از روغن های غیر خوراکی، پلاستیک‌ها و مواد عایق دارد.

نیتروژن در صنعت مواد شیمیایی

نیتروژن می تواند برای ایجاد فشار و به جریان انداختن مایعات در خطوط لوله کمک کند. نیتروژن همین طور برای محافظت از موادی که در تماس با هوا به اکسیژن حساس هستند، استفاده می شود.

اکسیژن در صنعت مواد شیمیایی

اکسیژن برای تولید مواد شیمیایی بسیار مهمی مانند اکسید اتیلن و دی اکسید تیتانیوم استفاده می شود. از اکسیژن همین طور برای افزایش توان تولید و بهره وری در پروسه اکسیده کردن استفاده می شود.

تزریق مستقیم اکسیژن:

استفاده از تکنیک پیشرفته تزریق مستقیم اکسیژن می تواند، باعث بهره‌وری و افزایش تولید در پروسه های اکسیداسیون شیمیایی فاز مایع و پروسه تخمیر هوازی شود.

احتراق

احتراق بهبود یافته با اکسیژن، می تواند روش بسیار به صرفه برای افزایش تولید و کاهش آلایندگی حاصل از محصولات جانبی مانند مونوکسید کربن و اکسید نیتروژن شود.

خنک کردن رآکتور

وقتی که کنترل انتشار گرما و خنک کردن سریع مد نظر باشد، سیستم های تماس مستقیم، تماس غیر مستقیم و خنک کردن تزریقی ما می تواند نقش کلیدی در افزایش تولید داشته باشد.

درمان و بازیابی VOC

ترکیبات آلی فرار می توانند از جریان‌های فرآیند گازی، به وسیله ی تراکم برودتی حذف شوند؛ (جایگزینی برای تکنیکهای تخریب حرارتی و فن آوری های جذب). Nitrogen Stripping پاکسازی با/توسط نیتروژن آنچه که در در تولید شیمیایی مواد حائز اهمیت است دستیابی و تولید مواد با خلوص بالا است. ما می توانیم به شما در خارج کردن و یا حذف کردن گازهای حل شده و ناخالصی های باقیمانده با استفاده از استریپینگ نیتروژن (Nitrogen Stripping) کمک کنیم.

خنثی کردن( inerting)

گازهای نیتروژن و کربن دی اکساید، پر کاربردترین گازهای استفاده شده در فرایند خنثی سازی هستند. در بسیاری از پروسه های شیمیایی و کارخانه ها برای امنیت کارمندان و محیط کار آنان بسیار حیاتی است.